Koltuk Yıkama

Date:18 Eyl, 2020

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama nasıl yapılır ? Koltuk temizleme için hangi deterjanlar kullanılır? Koltuk tıkama fiyatları ne kadardır.? bunlardan bahsedeceğiz.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır

Koltuk yıkama işlemi için koltukların ilgili tesise götürülmesine gerek yoktur. Koltuk yıkaması için özel olarak tasarlanmış makinalar bulunmaktadır. Koltuk yıkama firmaları bünyesinde bu makine altyapısı olmazsa olmazlardandır.

Koltuk Tozlarının Arındırılması

Koltuk araları ve boşluklarına kaçmış orta büyüklükte cisim ve toz parçacıkları illaki olacaktır. Yıkama esnasında bunun bir çamurlu su oluşmasına sebebiyet vermemesi için  ilk önce kaba tozlardan iyice arındırılır. 

Uygun Deterjan Seçimi

Sağlıklı bir koltuk yıkama sağlayabilmek adına oldukça önemli bir adımdır burası. Koltuk ve kanepe yapımında kullanılan ham madde ve kumaşların analiz edilmesi gerekmektedir. Kullanılan ham madde belirlendikten sonra kalitesine uygun deterjan ve kimyasallar seçilmelidir. Aksi taktirde yanlış deterjanların kullanılması, renk açma , renk kapatma, renk solması ve büzüşmelere sebep olabilmektedir. O yüzden kaliteli bir koltuk yıkama süreci geçirmek için deterjan torsil ve çözücüler hakkında biraz bilgi toplamanızda fayda vardır.

Büyük bir kovaya suyla karıştırılan deterjanlar bir sünger yada bez yardımıyla koltuğun her tarafına iyice yedirilerek nemlenmesi sağlanır. 

Vakum ve Koltuk Yıkama

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra sıra vakum dediğimiz olaya gelmiştir.

Vakumlama mantığı, günümüzde süpürge makinalarına benzemektedir. Yüksek basınç ayarlı olan bu makinalar su ile beraber kullanılarak en yüksek verim elde edilmesi amaçlanmaktadır. Vakumlama makinasının  tutucu kolu ile  koltuk veya kanepenizin her tarafına vakum işlemini uygulanır.

Bu işlem vakumlama makinasının çektiği suyun rengi tam açılana kadar tekrar edilir.

Son olarak nemli olmayan bir odada kuruması için bir iki gün bekletilir.

 

WhatsApp
Merhaba
Öz Halı Yıkama
Size nasıl yardımcı olabilirim ?