Archives

 • -

Halı Yıkama

Halı yıkama hizmetlerimiz temizlik garantisi kapsamındadır. Halı yıkama sürecini büyük bir titizlikle yürüterek sizi kirli halılardan kurtarıyoruz.

Bilindiği üzere halılar bir evin kirlenmeye en çok yatkın olan aksesuarları arasındadır. İnsan yaşamında büyük rol oynayan halılar hem evi konfor olarak geliştirmekte hem ısı yalıtımı hem de görüntüsü ile dizayn görüntüsünü etkilemektedir. Kirli bir halı evi de kirli olarak gösterir.

Çocuklarınızın oyunlarına da ev sahipliği yapan halılar dökülen yiyecek ve tozlardan nasibini almaktadır. Bu durumda halılarını düzenli olarak yıkamakta fayda vardır. Tabi bu durumda herkesin halı yıkama gibi bir zamanı yada uygun ortamı olmayabiliyor. İşte tamda bu durumda imdadınıza halı yıkama fabrikaları yetişiyor.

Halı temizleme

Halı yıkayana adam

Halı Yıkama Fabrikaları

Yukarıda bahsettiğimiz  sorunlardan size hızır gibi yetişen halı yıkama fabrikaları sizi bu yükten kurtarabilmektedir. Geniş yıkama alanları olan bu firmalar halı yıkama için özel olarak üretilmiş halı yıkama makinaları yardımıyla çok daha kaliteli sonuç alabilmektedir.

Halılarınızın renk ayarlarına zarar vermeden orijinal rengini bozmadan uygun ve güçlü deterjanlar kullanmaktadırlar. Tabi bu deterjanlar halılarınızın türüne göre belirlenmektedir. Yün halı, deri halı, kilim halı, peluş halı gibi çeşitlere uygun çözücü ve deterjanlar kullanılmaktadır.

Halı Yıkama firması olarak bizler kalite ve profesyonelliğe çok önem vermekteyiz. İstanbul da halı yıkama fabrikaları arasında seçkin bir konumda olmamızın altında yatan neden kayıtsız şartsız müşteri memnuniyetini benimsememizdir.

Halı Yıkama Süreci Nasıl İşliyor

halı yıkama işlemini genel olarak 3 aşamada 3 başlık altında toparlamak mümkündür

 1. Havuz banyosu
 2. yıkama
 3. çırpma ve fırın

Biz halı firması olarak gelen telefonlar doğrultusunda adresten halıyı alıp yıkama atölyesine getiriyoruz.

Getirdiğimiz halıları kirleri nemlensin diye yumuşatıcı ile birlikte halı nemlendirme havuzunda 1 gün bekletiyoruz.

Bir günün sonunda iyice yumuşayan halıları kirlerden arındırmak için halı temizleme makinasına bırakıyoruz.

Tam otomatik makinelerde halılar kirden tamamen arındırılır. Ondan sonra çıkan halıyı kurutmak adına fırın dediğimiz cihazda bekletiyoruz. Neminin oda şartlarına kadar düşürdüğümüz halıyı paketleyip adrese teslim ediyoruz.

Halı Yıkama Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler

 • Beylikdüzü Halı Yıkama
 • Avcılar Halı Yıkama
 • Esenyurt Halı Yıkama
 • Küçükçekmece halı yıkama
 • Büyükçekmece halı yıkama

 • -

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama nasıl yapılır ? Koltuk temizleme için hangi deterjanlar kullanılır? Koltuk tıkama fiyatları ne kadardır.? bunlardan bahsedeceğiz.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır

Koltuk yıkama işlemi için koltukların ilgili tesise götürülmesine gerek yoktur. Koltuk yıkaması için özel olarak tasarlanmış makinalar bulunmaktadır. Koltuk yıkama firmaları bünyesinde bu makine altyapısı olmazsa olmazlardandır.

Koltuk Tozlarının Arındırılması

Koltuk araları ve boşluklarına kaçmış orta büyüklükte cisim ve toz parçacıkları illaki olacaktır. Yıkama esnasında bunun bir çamurlu su oluşmasına sebebiyet vermemesi için  ilk önce kaba tozlardan iyice arındırılır. 

Uygun Deterjan Seçimi

Sağlıklı bir koltuk yıkama sağlayabilmek adına oldukça önemli bir adımdır burası. Koltuk ve kanepe yapımında kullanılan ham madde ve kumaşların analiz edilmesi gerekmektedir. Kullanılan ham madde belirlendikten sonra kalitesine uygun deterjan ve kimyasallar seçilmelidir. Aksi taktirde yanlış deterjanların kullanılması, renk açma , renk kapatma, renk solması ve büzüşmelere sebep olabilmektedir. O yüzden kaliteli bir koltuk yıkama süreci geçirmek için deterjan torsil ve çözücüler hakkında biraz bilgi toplamanızda fayda vardır.

Büyük bir kovaya suyla karıştırılan deterjanlar bir sünger yada bez yardımıyla koltuğun her tarafına iyice yedirilerek nemlenmesi sağlanır. 

Vakum ve Koltuk Yıkama

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra sıra vakum dediğimiz olaya gelmiştir.

Vakumlama mantığı, günümüzde süpürge makinalarına benzemektedir. Yüksek basınç ayarlı olan bu makinalar su ile beraber kullanılarak en yüksek verim elde edilmesi amaçlanmaktadır. Vakumlama makinasının  tutucu kolu ile  koltuk veya kanepenizin her tarafına vakum işlemini uygulanır.

Bu işlem vakumlama makinasının çektiği suyun rengi tam açılana kadar tekrar edilir.

Son olarak nemli olmayan bir odada kuruması için bir iki gün bekletilir.

 


 • 0

Perde Yıkama

Gündelik hayatta bir evde en çok kirlenen aksesuarların başında perdeler gelmektedir. Genel olarak şeffaf ve çoğunlukla beyaz olan perdeler kir ve lekeleri çabuk kapmaktadır. Görsel olarak evin görüntüsüne büyük katkıları olan perdeler kirli olmaları durumunda evi çok kötü göstermektedirler. Temiz olan perdeler ise evi temiz düzenli ve sağlıklı göstermektedirler.

Kirlenen perdelerin yıkanması oldukça zordur. Kalitesine göre uygun sıcaklıklarda yıkanması lazım. Yoksa bözüşme ve yıpranmalar meydana gelebilmektedir.

Aynı zamanda uygun deterjan ve kimyasallara ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bunlara sahip değilseniz imdadınıza perde yıkama fabrikaları yetişmektedir.

Perde Yıkama Fabrikaları

Kirlenen Perdeleriniz evden alıp temizleyip kapıda teslim eden firmalardır. Perde yıkama fabrikaları genel olarak perde yıkamak için gerekli alt yapı ile donatılmaktadır. Perdelerin çeşitlerine göre uygun kimyasal bileşik ve deterjanlar barındırmaktadırlar


 • 0

Yorgan Yıkama

Öz halı yıkama fabrikası olarak yorgan ve battaniye yıkama hizmetleri de sunuyoruz siz değerli müşterilerimize.

Yorgan ve battaniyeleriniz mi kirlendi kafanıza takmanıza değmez. İstanbulun neresinde olursanız olun bizi aramanız yeterli.

Yorgan yıkama işlemlerini tam donanımlı makineler ve en kaliteli deterjanlar ile yapıyoruz. 

Yıkama ve temizleme uygulamalarında yorgan ve battaniyelerinize zarar verecek hiç bir uygulamaya mahal vermiyoruz.

Oldukça titiz çalışmalar sonucu yorganlarınızın renk ve kalitesini göz önünde bulundurarak yorganlarınızı pırıl pırıl bir şekilde teslim ediyoruz.


Hemen Arayın